ZNAJDZIESZ NAS NA:

Miejsce, w którym łączymy wiedzę i naukę
o pierwszej pomocy z PRAKTYKĄ

KONFERENCJA

PIERWSZA POMOC

#OD NOWA

Powered by

EDYCJA 2023

WIĘCEJ INFORMACJI

WKRÓTCE!

do wydarzenia pozostało:

Minuty
Sekundy

PIERWSZA POMOC ODNOWA

SPOTKANIE PRAKTYKÓW

Najwyższy czas połączyć wszystko to co wiemy o pierwszej pomocy z badań oraz Wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji z PRAKTYKĄ.

Zapraszamy Cię na konferencję, na której dowiesz się o najważniejszych zmianach w ratownictwie i BHP, przećwiczysz w ramach warsztatów czynności ratujące życie np: tamowanie masywnych krwotoków czy prowadzenie wysokiej jakości RKO.

Będziesz mieć okazję przetestować na żywo najnowsze sprzęty i gadżety ratownicze. Przetestujesz wszystkie dostępne opaski zaciskowe, defibrylatory AED czy apteczki modułowe. Zobaczysz z bliska jak działa technologia zdalnego monitorowania urządzeń AED. A przede wszystkim spotkasz ludzi, którzy zawodowo zajmują się projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań ratujących życie. Podzielą się z swoimi doświadczeniami oraz wiedzą. I pomogą Ci wdrożyć je w Twojej firmie czy instytucji.

Pierwsza Pomoc #ODNOWA to miejsce, gdzie bezpieczeństwo nabiera praktycznego wymiaru.

MIEJSCE:

DATA:

TBA

od medycyny pola walki do modułowej pierwszej pomocy

Medycyna pola walki (TCCC) stanowiła bazę oraz inspirację do rozpoczęcia prac nad wdrożeniem modułowości do pierwszej pomocy. Zauważyliśmy, że standardowe apteczki nie sprawdzają się w prawdziwej akcji ratowniczej. Gdy ktoś traci przytomność i przestaje oddychać lub gdy dochodzi do masywnego krwotoku – pojawia się stres i ogromny chaos. Głównym założeniem było ułatwienie udzielania pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Dlatego powstały pierwsze moduły krwotok, zranienia, oparzenia czy złamania. Kolejnym etapem było przygotowanie kompletnych zestawów w różnych formach i konfiguracjach: walizki, plecaki, torby czy stacjonarne punkty pierwszej pomocy.

Modułowość znalazła również zastosowanie w programach szkoleń z pierwszej pomocy, dzięki którym powstała nową jakość w nauczaniu. Szkolenia hybrydowe łączące e-learning z ćwiczeniami praktycznymi w sali szkoleniowej pozwalają edukować z zakresu pierwszej pomocy na ogromną skalę w sposób prosty, usystematyzowany a przede wszystkim z mniejszym zaangażowaniem sił i środków.

TCCC

modułowość

e-learning

praktyka

TCCC

modułowość

szkolenia

praktyka

harmonogram

prelekcje

warsztaty praktyczne

panele dyskusyjne

• Wiedza oparta na faktach

Każda z prelekcji potrwa dokładnie 20 minut i poruszy najważniejsze kwestie w pierwszej pomocy, ratownictwie, bezpieczeństwie. Zawsze oparte o najnowsze wytyczne i aktualne badania.

• Pamięć mięśniowa w pierwszej pomocy

W praktyce przećwiczysz założenie opaski zaciskowej, użyjesz defibrylatora AED, wykonasz uciśnięcia nadbrzusza u osoby zadławionej i zobaczysz manekin QCPR od środka.

• Prawda leży po środku

Poruszymy trudne tematy związane z prowadzeniem kursów KPP w firmach i instytucjach prywatnych, użyciem deski ortopedycznej w pierwszej pomocy czy stosowaniem tlenu w akcjach ratowniczych.

• Wiedza oparta na faktach

• Pamięć mięśniowa w pierwszej pomocy

• Prawda leży po środku

harmonogram:

wykłady, warsztaty i panele dysuksyjne

START- 9:00

PRZYWITANIE- 9:00 - 9:30

WYKŁADY- 9:30 - 11:00

PRZERWA- 11:00 - 11:15

WARSZTATY- 11:15 - 13:00

OBIAD- 13:00 - 14:00

WYKŁADY + WARSZTATY- 14:00 - 15:30

PRZERWA- 15:30 - 15:45

WYKŁADY- 15:45 - 16:45

ZAKOŃCZENIE- 16:45 - 17:00

ROZGRZEWKA

PORANNE ŚNIADANIE - WYPIJ Z NAMI KAWĘ!

ROZPOCZĘCIE- 9:00 - 9:10

RESCUE HOUSE - SZKOLENIA

GRZEGORZ T.DOKURNO

PANEL

JAK SKUTECZNIE UCZYĆ PIERWSZEJ POMOCY: SZKOLENIA CZY INTERNET?
prowadzi - MICHAŁ PYKA

MARCIN BORKOWSKI

JAN
ŚWITAŁA

KRWOTOKI W PRAKTYCE / GRUPA A

RESCUE HOUSE - SZKOLENIA Z PIERWSZEJ POMOCY / GRUPA B

ZAKOŃCZENIE- 16:45 - 17:00

KONIEC

URODZINOWY SZAMPAN Z OKAZJI 10-LECIA FIRMY!

pakiet korzyści

dlaczego warto wziąć udział w konferencji

Zostań liderem Pierwszej Pomocy i skorzystaj z wiedzy oraz doświadczeń specjalistów w swojej dziedzinie.

01.

Aktualna wiedza

Merytoryczne prelekcje doświadczonych praktyków ratownictwa, bazujące na medycynie opartej na faktach. Dowiesz się z nich o najważniejszych zmianach w wytycznych dla pierwszej pomocy i zapoznasz się z najnowszymi trendami.

02.

PAKIET POWITALNY

Każdy z uczestników wraz z pakietem konferencyjnych gadżetów, otrzyma również apteczkę Trauma Kit Daily by Borkoś lub Moduł Zranienia. To niezbędne wyposażenie każdego Pierwszego Ratownika w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

03.

E-LEARNING

Uczestnikom konferencji przekazujemy dostęp do nowoczesnej platformy edukacyjnej oraz możliwość odbycia certyfikowanego kursu “Modułowa Pierwsza Pomoc”.

04.

WARSZTATY PRAKTYCZNE

Zdobędziesz praktyczną wiedzę pod czujnym okiem specjalistów oraz na najwyższej jakości sprzęcie treningowym i symulatorach do pierwszej pomocy: nauczysz się np. jak prawidłowo założyć opaskę zaciskową – stazę taktyczną.

05.

NETWORKING

Wymiana wiedzy i doświadczeń uczestników konferencji podczas otwartych paneli dyskusyjnych oraz planowanych przerw. Dowiesz się jak radzą sobie z konkretnymi problemami i wyzwaniami specjaliści BHP z innych branż.

06.

SPOTKANIA Z EKSPERTAMI

Konferencja Pierwsza Pomoc #ODNOWA to doskonała okazja do poznania osobiście pasjonatów i zawodowców. Dowiesz się jak wygląda ratowanie ludzkiego życia od kuchni.

WARSZTATY NON STOP

PODEJMIJ WYZWANIE

Podczas konferencji, zaplanowaliśmy szereg atrakcji, które będą dostępne przez cały czas jej trwania.

prelegenci

Wysokiej klasy specjaliści podzielą się wiedzą i doświadczeniem, a całość wydarzenia ułożona zostanie w bloki tematyczne.

MARCIN BORKOWSKI

JAN ŚWITAŁA